Wycieczka do Czarnogóry

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Zaprasza Na Wycieczkę

Czarnogóra

MOST DURDEVICA-KANION RZEKI TARY-STARY BAR-BUDAVA-BOKA KATORSKA-MONASTYR OSTROG-PODGORIA-JEZIORO SZKODERSKIE

18.09 – 29.09.2022

Hotel  Posejdon ****położony na przedmieściach Budvy, przy jednej z najpiękniejszych plaż czarnogórskiego wybrzeża. Hotel posiada komfortowo wyposażone przestronne pokoje z łazienkami i balkonami ( część pokoi nie ma balkonu tylko wspólny taras). Pokoje są klimatyzowane, posiadają sejf, TV SAT i mini kuchnię z lodówką. Posiłki w restauracji hotelowej są na bazie szwedzkiego stołu. Plaża hotelowa: żwirkowo — piaskowa. Dostęp do Wi-Fi — bezpłatnie.

Program:

18.09 Przejazd do Krakowa.

1 dzień.19.09.22

Wyjazd KRAKÓW godz. 04:30.Przejazd przez Słowację i Węgry do Serbii. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicy Belgradu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2.dzień 20.09.22

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd przez Serbię do Czarnogóry. W godzinach popołudniowych przyjazd do Parku Narodowego Durmidor w Czarnogórze, gdzie zobaczymy MOST DURDEVIČA zawieszony 170 m nad rzeką Tarą. Dalsza podroż w kierunku wybrzeża czarnogórskiego przez najgłębszy kanion w Europie — KANION RZEKI TARY. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicach Budvy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3.dzień 21.09.22

4 dzien. 22.09.22

Śniadanie. Przejazd do liczącego ponad 2500 lat miasta STARY BAR. W 1098 roku Bar stał się siedzibą najstarszej Archidiecezji w Czarnogórze. W tym też okresie zbudowano twierdzę, której ruiny zachowały się do dziś. Następnie przejazd na zwiedzanie centrum BUDW, zwanej „małym Dubrownikiem”. Spacer w obrębie murów obronnych, w czasie którego zobaczymy katedrę Św. Jana, pozostałości starożytnych budowli, średniowiecznych kaplic. Czas wolny. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5.dzień 23.09.22

6.dzień 24.09.22

Śniadanie. Przejazd do malowniczego miasteczka PERAST na zwiedzanie jedynego „fiordu” na południu Europy, jakim jest BOKA KOTORSKA. Rejs statkiem, w trakcie rejsu zwiedzanie: wyspa GOSPA OD ŠKRPJELA gdzie znajduje się barokowy kościół katolicki pod wezwaniem Matki Boskiej na Skale. Następnie zwiedzanie KOTORU: cerkiew św. Łukasza, cerkiew Matki Boskiej od Zdrowia, katedra romańska Św. Tryfona, kościół Św. Michała, wieża zegarowa, liczne pałace i domy mieszczańskie, zachowane mury obronne otaczające Stare Miasto. Po południu przejazd do sklepów – czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7.dzień 25.09.22

Śniadanie. Przejazd do słynnego MONASTYRU OSTROG — zwiedzanie Monastyru wbudowanego w skałę na zboczu doliny Zety na wysokości 900 m n.p.m. Następnie przejazd przez stolicę Czarnogóry — PODGORICĘ i przez JEZIORO SZKODERSKIE. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8.dzień 26.09.22

9.dzień 27.09.22

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez Bośnie i Hercegowinę do Chorwacji. Zakwaterowanie w hotelu tranzytowym, obiadokolacja, nocleg.

10.dzień 28.09.22

Śniadanie. Dalsza podróż przez Chorwację, Węgry i Słowację do Polski. Planowany przyjazd do Katowic około godziny 21:30, Krakowa około godz. 22:30.

29.09.22 Powrót do Warszawy z Krakowa

CENA ZAWIERA:

• przejazd autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, DVD, barek),  opłaty drogowe i parkingowe
  • 1 nocleg tranzytowe w Serbii w Hotelu* ** pokoje 2-osobowe z łazienkami
  • 1 nocleg tranzytowy w Chorwacji w Hotelu* ** pokoje 2 osobowe z łazienkami  2 śniadania w hotelach tranzytowych
  • 2 obiadokolacje serwowane w hotelach tranzytowych (dwa dania + woda)
  • 7 noclegów w Czarnogórze w Hotelu POSEJDON****, pokoje 2-osobowe z łazienkami,
  • 7 śniadań w Hotelu Posejdon* *** — bufet  7 obiadokolacji w Hotelu Posejdon* *** — bufet  korzystanie z leżaków i parasoli przy plaży /Czarnogóra, w zależności od pogody/  opiekę pilota  ubezpieczenie NNW do 2 000€, KL do 15 000 E, bagażu do 200 €,  opłatę administracyjną na Turystyczny Fundusz Pomocowy  opłatę administracyjną na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  podatek VAT

DODATKOWO PŁATNE:

• Napoje do obiadokolacji (Hotel Posejdon****) płatne 4 C/ kolacja. Do wyboru: 2 piwa 0,331 lub 0,5 l wina (białego/czerwonego) lub 2 soki (pomarańczowy/jabłkowy)  Pokój 1 — osobowy: + 780,00 zł
  • Taxy hotelowe: 14 €/osoba
  • Słuchawki Tour Guide: + 16 €/osoba
  • Bilety wstępu, rejs po Boka Kotorska, mini — bus do Monastyru Ostrog, opłaty turystyczne, przewodnicy lokalni: + około 60 €/osoba

WAŻNE INFORMACJE:

Ceny wstępów, rejsu statkiem, przejazdów, koszty przewodników i opłat lokalnych podane są według cen z 2021 roku i mogą ulec zmianie w sezonie 2022 roku. Aktualne ceny podamy na 30 dni przed terminem wyjazdu.

CENA:  2580 zł/ os. + 75E taxy hotelowe + bilety wstępu

(75E * 4,81zł * kurs obecny =360,75 zł) =2941zł + pociąg Kraków ok 160 zł (w obie strony).

Łączna kwota ok 3100 zł

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zapisy i informacje w sekretariacie ZNP, prawa podkówka p. 26, tel. 59 313 14. lub mail: sznp@sggw.edu pl lub Pan Jan Ziemiecki tel. 501-537-068

Termin rezerwacji do 30. 04.2022 r. ( I zadatek 400zł do 30.04.2022 )

*Istnieje możliwość dofinansowania kosztów podróży z funduszu socjalnego oraz dofinansowanie dla członków ZNP.

Dofinansowanie wycieczek zorganizowanych przez działające w SGGW związki zawodowe lub Sekcję Socjalną:

Przychód na osobę w rodzinie Wysokość dofinansowania
do 2500 zł 550 zł
do 4000 zł 500 zł